Moti i keq/ Disa fshatra të Vlorës mbeten pa energji elektrike në ditën e ndërrimit të viteve

Vlora

Moti i keq/ Disa fshatra të Vlorës mbeten pa energji elektrike në ditën e ndërrimit të viteve

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 09:38
Ilustrim

Moti i keq, me reshje te dendura shiu, ka përfshirë vendin duke shkaktuar probleme me qarkullimin në disa qytete në vend.

Po ashtu ka edhe probleme me furnizimin me energjie elektrike.

Në Vlorë janë katër fshatra që kanë mbetur pa drita, përkatësisht Orikumi, Dukati, Tragjasi dhe Radhima, që duket se do ta kalojnë ditën e ndërrimit të viteve në errësirë.

Nuk dihet defekti që mund të ketë shkaktuar moti i keq, ndërsa po ashtu nuk dihet as se kur do të energjia elektrike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat