Atentati/ Autori qëlloi 15 herë në drejtim të biznesmenit, shpëton pasagjeri

Vlora

Atentati/ Autori qëlloi 15 herë në drejtim të biznesmenit, shpëton pasagjeri

Më: 10 maj 2021 Në ora: 14:08
Vlorë

Bledar Birçaj, 40-vjeç është personi i ekzekutuar ditën e sotme në Vlorë, pasi u qëllua me kallashnikov, teksa po udhëtonte me automjetin e tij "BMW X5". Raportohet ai ishte pronar i një lokali të njohur në Vlorë.

Ngjarja ndodhi në zonën e quajtur Bishti i Kalldrëmit në Vlorë, ku autori po lëvizte me një tjetër automjet dhe ka qëlluar teksa ka qenë në lëvizje.

Në momentin e atentatit në makinën që ka rënë pre e sulmit me armë kanë qenë duke udhëtuar dy persona. Njëri prej tyre ka arritur të shpëtojë, ndërsa drejtuesi i saj Bledar Birçaj ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të marra.  Në drejtim të makinës së tij janë qëlluar 15 të shtëna me armë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat