Inertet edhe para shtëpisë/ Masakra urbane edhe në zonën e pyllit të Sodës në Vlorë

Vlora

Inertet edhe para shtëpisë/ Masakra urbane edhe në zonën e pyllit të Sodës në Vlorë

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 15:44
Foto ilustrim

Mbetjet nga punimet në ndërtim i gjen të hedhura anës rrugës që të con në pyllin e sodës në qytetin e Vlorës.

Të përziera me goma të vjetra makinash, e me mbetje urbane gjen pirgje me dhe nga gërmimet për hapjen e themeleve as kjo pjesë e Vlorës nuk është kursyer nga katastrofa mjedisore.

Banorët e zonës shprehen se inertet janë shkarkuar kudo madje edhe para banesave te tyre.

Prej vitesh në këtë zonë drejtuesit e kamionëve gjejnë rrugën më të shkurtër për të shkarkuar inertet jo vetëm në anë të rrugës por edhe deri brenda në pyll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat