Atentat me eksploziv në Vlorë, plagoset rëndë një person

Vlora

Atentat me eksploziv në Vlorë, plagoset rëndë një person

Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e kësaj të diele në Vlorë, në lagjen “10 Korriku”.

Një sasi lënde eksploziv ka shpërthyer jashtë një pallati.

Nga të dhënat e para mësohet se një person, i cili është identifikuar më inicialet I.S., 33 vjeç, ka mbetur i plagosur nga kjo ngjarje.

Ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Vlorës dhe mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e rrethanave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat