Zjarri në Kaninë, Prefekti Mamaj: Organet ligjzbatuese kanë hapur çështje penale për të gjitha vatrat

Vlora

Zjarri në Kaninë, Prefekti Mamaj: Organet ligjzbatuese kanë hapur çështje penale për të gjitha vatrat

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 15:43
Flamur Mamaj

Prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj i cili ndodhet në terren  tha se rrezikohen disa banesa, pasi era po favorizon flakët, ndërsa po punohet për shuarjen e vatrës.

Ai u bëri thirrje të gjithë banorëve të ndihmojnë në shuarjen e zjarrit.

“Kemi dy tre banesa që mund të rrezikohen, por për shkak të rrethimit me rrugë besoj që nuk do të ketë probleme. Nesër vlerësimin duhet ta bëjë bashkia e Vlorës. Era me këtë intensitet që ka rrezikon. Oraganet ligjzbatuese kanë hapur çështje penale për të gjitha zjarret që janë të paktën në qarkun e Vlorës”, tha Mamaj.

Një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë mesditën e sotme kodrat me ullishte në fshatin Kaninë të Vlorës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat