Borisov: Maqedonia u turpërua - Bota Sot
Borisov: Maqedonia u turpërua

Maqedonia

Borisov: Maqedonia u turpërua

Më: 7 shtator 2009 Në ora: 11:40

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov në aeroportin e Sofjes i ka pritur turistët bullgar që i mbijetuan fatkeqësisë në liqenin e Ohrit.

Kryeministri bullgar theksoi se fajtorët që shkaktuan fatkeqësinë do të gjenden dhe do të dalin para drejtësisë.

“Fajtorët sigurisht do të gjenden. E di se ka të arrestuar, e di se ministra në Maqedoni kanë dhënë dorëheqje. Por, sërish edhe me këtë rast Maqedonia u turpërua, sikur me rastin e shtetases bullgare Spaska Mitrova. Mbetet ti përcjellim punët se si do të rrjedhin”, theksoi Borisov

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...