Egjipt: Mubaraku largohet sonte? - Bota Sot
Egjipt: Mubaraku largohet sonte?

Bota

Egjipt: Mubaraku largohet sonte?

Më: 10 shkurt 2011 Në ora: 17:11

Ushtria egjiptiane deklaroi se "do të marrë të gjitha hapat e nevojshme për të mbrojtur kombin dhe për të mbështetur kërkesat legjitime të popullit". Nuk është bërë e qartë se për çfarë masash konkrete bëhej fjalë.

Deklarata e ushtrisë mbante nënshkrimin "Komunikatë Numër 1" një frazë që sugjeron grusht shteti.

Qëndrimi i ushtrisë vjen menjëherë pas deklaratës së kryeminsitrit egjiptian për BBC-në se presidenti Mubarak mund të largohet së shpejti dhe situata do të qartësohet shpejt.

Një nga ushtarakët e lartë të armatës së Egjiptit i deklaroi protestuesve në sheshin Tahrir se "çdo kërkesë e juaja do të përmbushet".

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...