Shefi i CIA-s paralajmëron largimin e sotëm të Mubarakut - Bota Sot
Shefi i CIA-s paralajmëron largimin e sotëm të Mubarakut

Kosova

Shefi i CIA-s paralajmëron largimin e sotëm të Mubarakut

Më: 10 shkurt 2011 Në ora: 17:51

Televizioni shtetëror egjiptian raporton se presidenti Mubarak do t'i drejtohet mbrëmjen e sotme kombit nga pallati presidencial në Kajro.

Lajmi vjen në kohën kur ushtria egjiptiane ka deklaruar se do të jetë në mbrojtje të kombit dhe ka siguruar protestuesit se kërkesat e tyre do përmbushen.

Në Uashington shefi i CIA-s tha se "ka shumë gjasë që të ndodhtë enjten" largimi i Mubarakut.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...