Thaçi mohon se ka presion nga BE-ja për protokollin - Bota Sot
Thaçi mohon se ka presion nga BE-ja për protokollin

Lajme

Thaçi mohon se ka presion nga BE-ja për protokollin

Nga: Lirie Hajdari, Bota Sot Më: 10 shtator 2009 Në ora: 19:31

Kryeministri Thaçi nuk ka dashur të jap përgjigje të prerë nëse konsultimet me shefin e ICO-së dhe EULEX-it po zhvillohen me qëllimin që këta të fundit t’i bindin institucionet e Kosovës të pranojnë nënshkrimin e protokollit EULEX-Serbi.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e ditës së premte të gazetës "Bota sot")

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...