Ars. Bekë Sadri Muslijaj

Perkujtime

E premte, 14 qershor 2024

Ars. Bekë Sadri Muslijaj

Më: 10 maj 2024 Në ora: 00:00
Ars. Bekë (Sadri) Muslijaj

Koha po kalon shumë shpejt, por mungesa dhe malli për ty vetëm sa na shtohet. Dhimbja nuk shprehet me fjalë e as më lot ajo është thellë në brendësin e shpirtit tonë.

Kujtimi dhe malli do të jenë gjithmonë pjesë e jetës sonë.

E madhe është krenaria që të patëm si luftëtar të lirisë së Kosovës.

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës së lirë.

Të përkujton me mall deri në amshim familja, bashkëshortja: Hatmone, djemtë: Skënderi, Alberti, Muhameti, vajzat: Albnora, Sabrija, Albertina, rejat: Hyrije, Ylfeti, Saranda, mbesat: Zejnepi, Suzana, Valina, Arsa.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat