Kroaci: Rezoluta - ardhmëri evropiane për Kosovën dhe Serbinë - Bota Sot
Kroaci: Rezoluta - ardhmëri evropiane për Kosovën dhe Serbinë

Lajme

Kroaci: Rezoluta - ardhmëri evropiane për Kosovën dhe Serbinë

Më: 10 shtator 2010 Në ora: 17:29

Kroacia ka shprehur bindje se Rezoluta për Kosovën paraqet bazë politike për procesin e vendosjes së mekanizmave të bashkëpunimit, i cili do t’i forcoj themelet e ardhmërisë evropiane për Serbinë dhe Kosovën.

Në njoftimin e sotëm të ministrisë së jashtme të Kroacisë, poashtu, theksohet se në sesionin e mbrëmshëm të Asamblesë së Përgjithashme të OKB-së, Kroacia ka votuar për Rezolutën për Kosovë, që ishte harmonizuar ndërmjet Serbisë e Bashkimit Evropian.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...