Rumani: Rezoluta – sukses i rëndësishëm i Serbisë dhe BE-së - Bota Sot
Rumani: Rezoluta – sukses i rëndësishëm i Serbisë dhe BE-së

Lajme

Rumani: Rezoluta – sukses i rëndësishëm i Serbisë dhe BE-së

Më: 10 shtator 2010 Në ora: 23:22

Ministria e jashtme e Rumanisë ka vlerësuar se miratimi i rezolutës për Kosovën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, paraqet sukses të rëndësishëm të Bashkimit Evropian dhe të Serbisë.

Kjo ministri, nëpërmjet të një kumtese, ka theksuar se miratimi i kësaj rezolute, është “moment i rëndësishëm për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor”.

Mëtutje, në njoftim theksohet se Rumania e riafirmon qëndrimin e saj “për mosnjohjen e shtetësisë së Kosovës”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...