Shqipëri: Delegacioni i PE-së diskuton për qëndrimin ndaj raportit Marti - Bota Sot
Shqipëri: Delegacioni i PE-së diskuton për qëndrimin ndaj raportit Marti

Shqipëria

Shqipëri: Delegacioni i PE-së diskuton për qëndrimin ndaj raportit Marti

Më: 11 janar 2011 Në ora: 20:49

Në Shqipëri anëtarët e delegacionit parlamentar në Asamblenë e Këshillit të Evropës zhvilluan sot një takim për të përcaktuar një qëndrim të përbashkët për të kundërshtuar raportin e reporterit të Këshillit, Dick Marty mbi një trafik të mundshëm organesh të zhvilluar në fund të viteve ’90 nga ish Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK). Në Tiranë dhe Prishtinë, ky raport është konsideruar i pabazuar në fakte dhe autoritetet janë shprehur ta hapura për rifillimin e hetimeve mbi akuzat e ngritura.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...