Demonstrata, PS, letër policisë: Më 21 janar mbledhim qytetarët në Tiranë - Bota Sot
Demonstrata, PS, letër policisë: Më 21 janar mbledhim qytetarët në Tiranë

Shqipëria

Demonstrata, PS, letër policisë: Më 21 janar mbledhim qytetarët në Tiranë

Më: 20 janar 2011 Në ora: 11:22

Partia Socialiste ka dorëzuar në policinë e Tiranës, kërkesën për zhvillimin e demostratës së paralajmëruar në datën 21 janar 2011.

Burime zyrtare, thanë se bazuar në ligjin “për tubimet”, PS ka dorëzuar në policinë e Tiranës një kërkesë-njoftim në të cilën thuhet se ky subjekt politik do të grumbullojë qytetarët në ora 13:00 në Tiranë.

Sipas ligjit, çdo organizatë apo subjekt politik, duhet të njoftojë policinë e shtetit për çdo tubim dhe më pas gjithë aktivitetin duhet ta zhvillojë në përputhje me lejen e dhënë nga policia.

Kërkesa është firmosur nga kryetari i PS-së së Tiranës Besnik Bare, i cili ka sqaruar se protestuesit do të futen në Tiranë nga dhjetë pika të ndryshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...