Protestojnë për mos liberalizimin e vizave - Bota Sot
Protestojnë për mos liberalizimin e vizave

Aktuale

Protestojnë për mos liberalizimin e vizave

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 06:59
Foto

Studentët e Universitetit të Prishtinës sot protestojnë para zyrës së BE-së në Kosovë për shkak të mos liberalizimit të vizave.

“Të hënën në ora 11:00 tubohemi para Fakultetit Filozofik dhe vazhdojmë drejtë zyrës së BE-së, ju ftojmë të merrni pjesë në aksionin simbolik të organizuar nga ne, studentët”, kanë bërë të ditur ata.

Studentët thonë se me anë të kësaj proteste kërkojnë llogaridhënie nga BE-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...