Limaj: Mirënjohje dhe respekt për veteranët e UÇK-së - Bota Sot
Limaj: Mirënjohje dhe respekt për veteranët e UÇK-së

Aktuale

Limaj: Mirënjohje dhe respekt për veteranët e UÇK-së

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 11:13
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se në "Ditën e Veteranit", kujtojmë qindra e mijëra veteranë jo vetëm të këtij brezi, por edhe të brezave të mëhershëm të cilët dhanë gjithçka që të jetësohet ëndrra shekullore e qytetarëve për ta pasur shtetin tonë.

Në këtë ditë, Limaj ka thënë se kujtojmë me respekt përpjekjet, sakrificën dhe angazhimin e të gjithë veteranëve të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës për sjelljen e lirisë dhe pavarësisë për qytetarët e Kosovës.

"Urime të gjithë veteranëve 30 dhjetori, Dita e Veteranit. Mirënjohje dhe respekt për veteranët e UÇK-së", ka shkruar Limaj.

Limaj po ashtu ka kujtuar edhe sulmin e forcave ushtarake serbe mbi familjen e Adem Jasharit 27 vjet më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...