Pritje deri në pesë orë për të dalë nga Kosova në pikat kufitare me Serbinë - Bota Sot
Pritje deri në pesë orë për të dalë nga Kosova në pikat kufitare me Serbinë

Aktuale

Pritje deri në pesë orë për të dalë nga Kosova në pikat kufitare me Serbinë

Më: 3 janar 2019 Në ora: 10:41
Ilustrim

Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikat kufitare me Serbinë në Merdare dhe Dheu i Bardhë për t`u larguar nga Kosova.

Sipas Qendrës kombëtare për menaxhim kufitar pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdare janë afro dy orë, ndërkaq për të hyrë në Kosovë 5-10 minuta.

Pritje të qytetarëve ka edhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë, në kohën kur po raportohet në dalje pritjet shkojnë deri në pesë orë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...