Milaim Zeka zbulon publikisht një të gjë të tmerrshme që po e bëjnë personat e qeverisë - Bota Sot
Milaim Zeka zbulon publikisht një të gjë të tmerrshme që po e bëjnë personat e qeverisë

Aktuale

Milaim Zeka zbulon publikisht një të gjë të tmerrshme që po e bëjnë personat e qeverisë

Nga: D.RR Më: 11 janar 2019 Në ora: 16:21
Milaim Zeka

Deputeti Mialim Zeka, ka shkruar në Facebook se ministra e persona të qeverisë po i marrin kamionët me mallra nga Serbia, po i fusin në Mal të Zi , po ua ndërrojnë tabelat në kufi me Kosovën dhe po i fusin brenda, përcjellë “Bota sot”.

Kjo deklaratë publike e Zekës erdhi si reagim ndaj ministrit të drejtësisë, Abelard Tahiri, i cili e kundërshtoi taksën selektive.

Postimi i plotë:

Ministri Drejtësisë duhet me thane te verteten

Abelard Tahiri, Minister I Drejtesise, permes nje statusi ne fb, ka bere te ditur qe ka kundershtuar “taksen selektive” nga Serbia. Ky minister, duke kalkuluar ne interesin e tije personal, dhe duke harruar postin qe ka, e sidomos pergjegjesine perpara qytetareve, nuk ka guxuar t ‘ i thote me emer e mbiemer se cili minister dhe cilet persona te qeverise, po i marrin kamionat me mallra nga Serbia, po i fusin ne Mal te Zi, po ua nderrojne tabelat ne kufi me Kosoven, edhe po i fusin brenda.

Minister, nese ti nuk ke ndonje kamion, ose Kadri Veseli, fole bre, fole se nuk ndertohet shteti ne kete menyre!!! Nuk bahet shteti me vu taxe vetem sa per vota. Nuk bahet shteti me teorite e VV se, qe nuk lane te zeze pa ba, jane te zhytyr deri ne fyt ne biznes me Serbine, a para publikut gjithe diten shajne.

Minister fole se e ke obligim me fole!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...