Haradinaj përgëzon shqiptarët në Maqedoni për ndryshimin e emrit - Bota Sot
Haradinaj përgëzon shqiptarët në Maqedoni për ndryshimin e emrit

Aktuale

Haradinaj përgëzon shqiptarët në Maqedoni për ndryshimin e emrit

Nga: A.M. Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:32
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur votimin nga Kuvendi i Maqedonisë për ndryshimin e emrit.

Ai përmes një postimi në Facebook se ka përgëzuar homologun Zoran Zaev për vizionin e dëshmuar properëndimor dhe shqiptarët në Maqedoni për rolin kyç në këto ndryshime.

Postimi i plotë:

Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë, për ndërrimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë Veriore, si hap madhor në rrugën e integrimeve euro-atlantike të shtetit fqinj. Kjo ngjarje me peshë në historinë e re të Ballkanit Perëndimor është shpresë që rajoni ynë po shkon drejtë paqës së përhershme. Përgëzoj homologun tim Zoran Zaev për vizionin e dëshmuar properëndimor dhe shqiptarët në Maqedoni për rolin kyç në këto ndryshime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...