Këto janë fatkeqësitë që i solli Thaçi dhe Haradinaj, sipas deputetes së Kosovës - Bota Sot
Këto janë fatkeqësitë që i solli Thaçi dhe Haradinaj, sipas deputetes së Kosovës

Aktuale

Këto janë fatkeqësitë që i solli Thaçi dhe Haradinaj, sipas deputetes së Kosovës

Nga: N.Sh Më: 14 janar 2019 Në ora: 11:56
Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku përmes një postimi në Facebook, ka renditur disa fatkeqësi të cilat janë ardhë si pasoj e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Ajo ka përmendur Gjykatën Speciale, demarkacionin, kapjen e shtetit, duke përmendur edhe kryeministrit Ramush Haradinaj, që sipas saj, i miratoi vendimet e këqija.

Më poshtë shkrimi i plotë:

Një president I keq siç është Thaqi na solli Gjykaten speciale, demarkacionin, e privatizuan dhe e zhvatën çdo fabrikë u pasuruan shpejt dhe nĕ fund e kapi shtetin pra, (gjykata, policinë, doganat etj), ndërsa një kryeministër I keq si Haradinaj ia miratoi vendimet e këqija 8200 h ia fali Malit të Zi, Bechtel Enka- s ia fali 53 milionë, ia dha mundësinë Thaqit të dialogoj me Vuqiqin dhe tani mësimdhënësit e mjekët I detyroi të futen në greva, pra edhe një her dëshmoi se në këtë pozitë nuk është për qytetarët por për vete. Shtrohet pyetja kush ju ka borxh këtyre ?

Largohuni e mos e merrni vendin në qafë, përndryshe populli ju largon!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...