Ruairí O'Connell: Familja e Oliver Ivanoviçit, meriton drejtësi - Bota Sot
Ruairí O'Connell: Familja e Oliver Ivanoviçit, meriton drejtësi

Aktuale

Ruairí O'Connell: Familja e Oliver Ivanoviçit, meriton drejtësi

Nga: Z.B Më: 16 janar 2019 Në ora: 11:48
Ruairí O'Connell

Ruairí O'Connell, ambasadori i Britanisë së Madhe, në një postim në Facebook, ka kujtuar vrasjen e Oliver Ivanoviç, përcjell "Bota sot". 

Ai thotë se familja e tij meriton drejtësi, dhe njerëzit meritojnë të jetojnë pa frikë.

Postimi i tij:

U bë një vit që kur Oliver ivanoviç u vra. Familja e Ivanoviçit  meriton drejtësi.

Njerëzit meritojnë të jetojnë pa frikë nga dhuna, çfarëdo pikëpamje politike të kenë. Ne presim që autoritetet e Kosovës do të marrin masa serioze për të siguruar drejtësinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...