Kremlini: Putin në Beograd takohet edhe me Dodik - Bota Sot
Kremlini: Putin në Beograd takohet edhe me Dodik

Aktuale

Kremlini: Putin në Beograd takohet edhe me Dodik

Nga: F.B. Më: 16 janar 2019 Në ora: 15:13
Milorad Dodik

Presidenti I Rusisë Vladimir Putin gjatë vizitës së nesërmen Beograd dhe Serbi do të takohet edhe me kryesuesin e Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës Milorad Dodik, ka deklaruar sot ndihmës i Putinit Jurij Ushakov shkruan “Danas” transmeton “Bota Sot”.

Mësohet se takimi me liderin serb të kryesisë së BiH-së do të mbahet pas përfundimit të takimit ruso-serb.

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin gjatë vizitës së nesërmen Beograd dhe Serbi do të takohet edhe me kryesuesin e Kryesisë së Bosnjës dhe Hercegovinës Milorad Dodik është shprehur Ushakov.

Dodik dje ka deklaruar se vizita e paralajmëruar e presidentit rus Vladimir Putin në Beograd është simbol I qartë I miqësisë dhe mbështetjes Serbisë dhe popullit serb.

Ai ka thënë se sigurisht do të takohet me Putinin, por ende nuk është definuar formati i takimit duke përkujtuar se Srpska ka bashkëpunim dhe lidhje të mira me Rusinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...