Deputeti i AAK-së: Nuk bëhet shteti me shantazhe - Bota Sot
Deputeti i AAK-së: Nuk bëhet shteti me shantazhe

Aktuale

Deputeti i AAK-së: Nuk bëhet shteti me shantazhe

Më: 21 janar 2019 Në ora: 11:45
Ramush Haradinaj dhe Gani Dreshaj

Grevat në arsim, shëndetësi, dhe paralajmërimet për greva të tjera nga shërbyesit civilë, deputeti i AAK-së, Gani Dreshaj po i cilëson si shantazhe.

Dreshaj ka shkruar në rrjetin social Facebook, se sindikatat me prapavija politike, nuk meritojnë të udhëheqin me fatin e punëtorëve.

“Nuk bëhet shteti me shantazhe. Sindikatat me prapavijë politike dhe njerëzit e papërgjegjshëm në krye të tyre nuk e meritojnë të udhëheqin me fatin e mijëra punëtorëve që e duan Kosovën si shtet”, ka shkruar Dreshaj në Facebook.

Postimi i plotë:

“Po nis një javë e re me tituj:

-Arsimi s’e ndalë grevën, duam paga edhe më të larta

-Kardiokirurgët, greva nuk ndalet, nuk dorëzohemi

-Doganat, do të futemi në grevë, meritojmë më shumë

-Shërbyesit civil, edhe ne do të futemi në grevë

-Ndërkohë, dikush vë kushte me mosvotim buxheti për arsye të ndryshme!

Nuk bëhet shteti me shantazhe.

Sindikatat me prapavijë politike dhe njerëzit e papërgjegjshëm në krye të tyre nuk e meritojnë të udhëheqin me fatin e mijëra punëtorëve që e duan Kosovën si shtet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...