Limaj përkujton Rugovën në 13-vjetorin e vdekjes - Bota Sot
Limaj përkujton Rugovën në 13-vjetorin e vdekjes

Aktuale

Limaj përkujton Rugovën në 13-vjetorin e vdekjes

Më: 21 janar 2019 Në ora: 11:55
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj, ka përkujtuar ish presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova në 13 vjetorin e vdekjes së tij.

Limaj ka thënë se presidenti Rugova do të mbahet mend për kontributin e dhënë për pavarësinë e Kosovës.

Me veprimtarinë e tij politike dhe rezistencën paqësore, presidenti Rugova thotë Limaj u bë prijës i qytetarëve të Kosovës në vitet e nëntëdhjeta pas kolapsit të regjimit komunist jugosllav.

“Sot bëhen 13 vjet nga vdekja e ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova do të mbahet mend për kontributin e dhënë për pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar ndër të tjera Limaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...