Përfundon takimi mes krerëve të shtetit dhe ambasadorit amerikan - Bota Sot
Përfundon takimi mes krerëve të shtetit dhe ambasadorit amerikan

Aktuale

Përfundon takimi mes krerëve të shtetit dhe ambasadorit amerikan

Më: 22 janar 2019 Në ora: 13:22
Pamje pas takimit

Për rreth një orë ka zgjatur takimi ndërmjet ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe të parin e Kuvendit, Kadri Veselin.

Në këtë takim është folur për kërkesën zyrtare të ShBA-së, rreth taksës ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovincës.

Takimi mes ambasadorin Kosnett dhe krerët e shtetit është mbajtur me dyer të mbyllura.

Nga ana e tij, Kosnett nuk ka dhënë ndonjë prononcim për media rreth këtij takimi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...