Abrashi: Nëse ky ligj për paga kalon, këto koeficiente do të mbeten të paktën 10 vjet - Bota Sot
Abrashi: Nëse ky ligj për paga kalon, këto koeficiente do të mbeten të paktën 10 vjet

Aktuale

Abrashi: Nëse ky ligj për paga kalon, këto koeficiente do të mbeten të paktën 10 vjet

Më: 23 janar 2019 Në ora: 22:00
Arban Abrashi

Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, po diskutohet për grevën e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, e cila po e sfidon vendin.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, ka kujtuar se mësimdhënësve u ishin premtuar rritje të pagave nga koalicioni që aktualisht qeveris vendin.

Abrashi ka thënë se e kupton kërkesën e SBASHK’ut për rritje të koeficientit të mësimdhënësve.

“Ligje si ky i pagave nuk vijnë shpesh në Qeveri”, është shprehur Abrashi.

“Në qoftë se ky kalon, këto koeficiente e paga do të mbeten të paktën 10 vjet”, ka thënë ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...