Sejdiu: Pa plotësimin e kushteve, nuk e votojmë ligjin për buxhetin - Bota Sot
Sejdiu: Pa plotësimin e kushteve, nuk e votojmë ligjin për buxhetin

Aktuale

Sejdiu: Pa plotësimin e kushteve, nuk e votojmë ligjin për buxhetin

Më: 30 janar 2019 Në ora: 11:22
Shefi i deputetëve të PSD-së Dardan Sejdiu

Shefi i deputetëve të PSD-së Dardan Sejdiu, ka thënë se grupi parlamentar që ai përfaqëson nuk do të votojë miratimin e buxhetit pa plotësimin e kushteve nga ana e Qeverisë.

Ai ka ripërsëritur se në mesin e kushteve  janë Ligji për Dialogun, zvogëlimi i zëvendësministrave, për të cilën çështje tha se janë dakorduar që brenda tre muajsh ligji për Qeverinë do ta trajtojë si dhe funksionalizimin e Ministrisë së Bujqësisë.

 "Nëse qeveria do që të kalojë buxhetin me votat e PSD-së, duhet ti plotësojë kushtet", tha Sejdiu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...