“Abetarja” e përbashkët Shqipëri-Kosovë me gabime drejtshkrimore - Bota Sot
“Abetarja” e përbashkët Shqipëri-Kosovë me gabime drejtshkrimore

Aktuale

“Abetarja” e përbashkët Shqipëri-Kosovë me gabime drejtshkrimore

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 21:46
Foto

Tekstet shkollore shpesh janë kritikuar, pikërisht për shkak të gabimeve drejtshkrimore dhe jo profesionale, ani pse disa janë marrë iniciativa për korrigjimin e tyre.

Megjithatë ende librat vazhdojnë të botohen me gabime.

Është “Abetarja” e përbashkët për shtetin e Shqipërisë dhe e Kosovës, ndonëse libër i parë për orientim për nxënësit e klasës së parë, ka gabime.

Mund të shihni se si tek muajt e vitit në vend të ‘shkurt’ shkruhet ‘shkut’.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...