Limaj jep detaje nga takimi i paparalajmëruar me zyrtarët e BE - Bota Sot
Limaj jep detaje nga takimi i paparalajmëruar me zyrtarët e BE

Aktuale

Limaj jep detaje nga takimi i paparalajmëruar me zyrtarët e BE

Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 23:47
Fatmir Limaj

Pa paralajmërim bashkëdrejtuesit e dialogut Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj dje kishin udhëtuar për në Bruksel, për takime me zyrtarë të Bashkimit Evropian.

Pas kthimit nga Brukseli, Limaj ka konfirmuar se atje kanë shkuar për të bërë modelimin e dialogut të mundshëm.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se me këtë rast është përmendur edhe taksa.

“Është përmend edhe taksa. Duhet të kthehemi në tavolinë dhe të bisedojmë çështjet e hapura që kemi me Serbinë. Së shpejti do ta kemi edhe takimin e radhës", ka thënë Limaj për KTV.

"Platforma shpresojmë që të përcillet në Kuvend në javën e ardhshme. Jemi duke e bërë modelimin e dialogut të mundshëm. Ky dialog duhet të shkojë direkt e te marrëveshja finale, me kushtet që ne kemi ndaj Serbisë”, ka deklaruar Limaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...