Ligji për pagat thellon pabarazinë - Bota Sot
Ligji për pagat thellon pabarazinë

Aktuale

Ligji për pagat thellon pabarazinë

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 20:21
Foto ilustrim

Para disa ditësh parlamenti i Kosovës miratoi ligjin për pagat në sektorin publik duke e cilësuar ngjarjen si me rëndësi të madhe për vendin.

Por ky ligj ka shkaktuar pakënaqësi tek disa kategori që kërkojnë barazi në pagat brenda sektorëve publikë.

Ndërsa ekspertët e ekonomisë thonë se ligji thellon hendekun mes pagave në sektorin publik dhe atyre në sektorin privat duke tërhequr vërejtjen për pasojat e rënda që mund të sjellë në të ardhmen një vendim i tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...