Elvis Naçi dhuron pesë mijë euro për gruan që humbi fëmijën pasi u godit nga vetura në Prishtinë - Bota Sot
Elvis Naçi dhuron pesë mijë euro për gruan që humbi fëmijën pasi u godit nga vetura në Prishtinë

Aktuale

Elvis Naçi dhuron pesë mijë euro për gruan që humbi fëmijën pasi u godit nga vetura në Prishtinë

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 23:55
Elvis Naçi

Është 22 vjeçare, por Taunita Hoxha po lufton për jetë.

Si pasojë e një aksidenti të rëndë, ku u godit nga një kamionetë përderisa po ecte në trotuar ajo humbi foshnjën dhe vetë ka nevojë për trajtim mjekësor jashtë Kosovës.

Për t’u shëruar ajo duhet transferuar në Tiranë apo Shkup, kësisoj ka nevojë edhe për mjete financiare.

Për të ndihmuar Taunitën është bashkuar edhe teologu, Elvis Naçi. Bashkë më fondacionin ‘Firdeus’ ata kanë dhuruar 5 mijë euro.

Të gjithë ata që duan të ndihmojnë 22 vjeçaren nga Kosova, mund të informoheni nga të dhënat më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...