Veseli ngushëllon familjen e akademikut Idriz Ajeti - Bota Sot
Veseli ngushëllon familjen e akademikut Idriz Ajeti

Aktuale

Veseli ngushëllon familjen e akademikut Idriz Ajeti

Nga: Z.B Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 12:58

Kryetari i Kuvevendit të Kosovës, Kadri Veseli,  përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka ngushëlluar familjen e akademikut Idriz Ajeti, përcjell “Bota sot”.

Ai  përmes këtij postimi ka thënë se, themelimi i albanologjisë, ndërtimi i institucioneve tona akademike kosovare, mbrojtja dhe konsolidimi i gjuhës shqipe në trojet tona, lidhet me jetën dhe veprën e Akademikut Idriz Ajetit.

Postimi i plotë:

Themelimi i albanologjisë, ndërtimi i institucioneve tona akademike kosovare, mbrojtja dhe konsolidimi i gjuhës shqipe në trojet tona, lidhen ngushtë me jetën dhe veprën e Akademikut Idriz Ajetit. Me këtë rast ngushëlloj familjarët, të afërmit, kolegët dhe bashkëpunëtorët e tij.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...