Pacolli takohet me Roccasalvo, diskutojnë për bashkëpunimin reciprok - Bota Sot
Pacolli takohet me Roccasalvo, diskutojnë për bashkëpunimin reciprok

Aktuale

Pacolli takohet me Roccasalvo, diskutojnë për bashkëpunimin reciprok

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 16:21
Pamje nga takimi

Zëvendëskryeministri i parë dhe shefi i diplomacisë së vendit tonë, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim shefen e UNDP-së në Kosovë Alessandra Roccasalvo, me të cilën ka biseduar për tema të ndryshme me rëndësi për Kosovën si dhe bashkëpunimin reciprok në të ardhmen.

Me këtë rast ministri, Pacolli e ka falënderuar Roccasalvo, për mbështetjen që i ka dhënë UNDP-ja Ministrisë së Punëve të Jashtme, në çështje të ndryshme, përmes ofrimit të mbështetjes konsulente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...