Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës! - Bota Sot
Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës!

Aktuale

Kurti: Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës!

Nga: Bota Sot Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 12:18
Albin Kurti

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “Mitrovica mbetet e ndarë, koncesionet e Planit të Ahtisaarit janë ende aty, gjersa papunësia e qytetarëve dhe korrupsioni i pushtetarëve janë shtuar porsi ditët”

Postimi i plotë:

Urime Dita e Pavarësisë së Kosovës! Shpallja e 17 shkurtit 2008 është vulosur më 22 korrik 2010 me Opinionin e GjND-së. Ndërkohë, nuk është bërë as çka është dashur e as çka ka qenë e mundur. Dhe, e dimë, Mitrovica mbetet e ndarë, koncesionet e Planit të Ahtisaarit janë ende aty, gjersa papunësia e qytetarëve dhe korrupsioni i pushtetarëve janë shtuar porsi ditët. Mirëpo, gëzuar sot! Duke kujtuar ata që sakrifikuan dhe duke dëshiruar atë që na takon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...