Reagon ashpër Drenori: Ka filluar hakmarrja për rastin e vajzës së mitur në Drenas - Bota Sot
Reagon ashpër Drenori: Ka filluar hakmarrja për rastin e vajzës së mitur në Drenas

Aktuale

Reagon ashpër Drenori: Ka filluar hakmarrja për rastin e vajzës së mitur në Drenas

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 11:18
Xhavit Drenori

Lidhur me rastin e vajzës së mitur në Drenas, ka reaguar edhe Xhavit Drenori, i cili ka thënë se institucionet po hakmerren ndaj lajmëtarëve të krimit.

Sipas tij, pavarësisht kësaj, asgjë nuk mund ta fshijë faktin e asaj që ka ndodhur.

“Ka filluar hakmarrja për rastin e të miturës në Drenas. Në shtetin tonë ,,ligjor,, po e dëshmove krimin ndërinstitucional, përgatitu që do t’i drejtojnë shigjetat. Madje “muskujmëdhenjet” nuk zgjedhin mjete as metoda! Po e lajmërove krimin, si viktimë, të riviktimizojnë vetem e vetem për t’i frikësuar lajmëruesit e krimit. Mund të shpikni lloj-lloj marifeti por dy gjëra t’i keni te qarta, nuk do shtypet kurrë zëri guximtar i lajmëruesve të krimit, dhe nuk ç’bëhet fakti se u keqpërdor seksualisht në moshën 16 vjeçare nga mësimdhënësi; në të njejtën moshë u keqpërdor si sllave seksi nga polici të cilit i kishte kërkuar ndihmë për rastin nga i pari dhe detyrimisht abortoi në një klinikë private të pa licencuar”, ka shkruar Drenori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...