Fëmijët nga Kosova pjesë e aksionit botëror për ndryshimet klimatike - Bota Sot
Fëmijët nga Kosova pjesë e aksionit botëror për ndryshimet klimatike

Aktuale

Fëmijët nga Kosova pjesë e aksionit botëror për ndryshimet klimatike

Më: 15 mars 2019 Në ora: 06:52
Ilustrim

Sot mbahet ecje paqësore e organizuar nga fëmijët, për të ngritur zërin e tyre për mbrojtjen e ambientit.

Aktiviteti do të mbahet duke filluar nga ora 13:10 deri ne orën 13:40 në Sheshin “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdohet drejt Sheshit “Skënderbeu” para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

Fëmijët e Kosovës do të ngritin zërin e tyre për ambientin, duke ju bashkuar iniciativës së 16-vjeçares, Greta Thunberg dhe 98 shteteve të botës qe do organizojnë të tilla marshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...