Pacolli për sulmin në Zelandë të Re: E dënojmë me forcë këtë sulm - Bota Sot
Pacolli për sulmin në Zelandë të Re: E dënojmë me forcë këtë sulm

Aktuale

Pacolli për sulmin në Zelandë të Re: E dënojmë me forcë këtë sulm

Më: 15 mars 2019 Në ora: 09:09
Behgjet Pacolli

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli ka dënuar sulmin në Zelandën e Re.

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 40 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 45 persona janë lënduar.

Behgjet Pacolli, ministri i Punëve të Jashtme, e ka dënuar këtë sulm.

“I tronditur nga sulmi terrorist në #Christchurch, të Zelandës së Re. Ne e dënojmë me forcë këtë sulm. Mendjen e kemi tek viktimat dhe familjet e tyre. Ne qëndrojmë të bashkuar në luftën kundër terrorizmit”, ka shkruar Pacolli në Twitter. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...