Haziri thotë se 58% e popullatës e përkrahin suspendimin e taksës - Bota Sot
Haziri thotë se 58% e popullatës e përkrahin suspendimin e taksës

Aktuale

Haziri thotë se 58% e popullatës e përkrahin suspendimin e taksës

Më: 15 mars 2019 Në ora: 21:19
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se mendimi i tij është se Kosova është e vonuar me heqjen e taksës.

Haziri, në RTV Dukagjini ka thënë se Kosova nuk guxon t’i rrezikojë marrëdhëniet me Amerikën.

Nënkryetari i LDK-së ka thënë se ky subjekt politik është befasuar me vendimin e Qeverisë për vendosjen e taksës dhe sipas tij të befasuar kanë mbetur edhe ndërkombëtarët.

“Nuk hyhet me inate politike në vendime të rëndësishme në shtet dhe pa opsione dalëse”.

Haziri thotë se është e vërtet që taksa ka qenë një vendim popullor që ka marrë Qeveria në raport me Serbinë, por sipas tij edhe largimi është opsion që po mbështetet.

“Para dy ditësh sondazhet e reja tregojnë se 58% e popullatës përkrahin suspendimin e tarifës. Ky deponim i qytetarëve ka ndodhur vetëm për dy javë, sepse askush nuk donë të rrezikojë partneritetin tonë me SHBA-në shkaku i kësaj tarife”.

Kryetari i Gjilanit ka thënë se nëse Kosova vendos kushte që janë të paarsyeshme politikisht, topi kalon në anën tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...