Haradinaj për rekrutimin në pozita të larta drejtuese: Ende kemi shumë sfida - Bota Sot
Haradinaj për rekrutimin në pozita të larta drejtuese: Ende kemi shumë sfida

Aktuale

Haradinaj për rekrutimin në pozita të larta drejtuese: Ende kemi shumë sfida

Më: 18 mars 2019 Në ora: 10:19
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë sot në konferencën reth projektit të Ambasadës së Britanisë në Kosovë për rekrutimin në pozita të larta drejtuese në shërbimin civil dhe institucione të pavarura.

“Ekspertiza britanike për përzgjedhjen e kuadrove nëpër pozita të larta drejtuese në shërbimin civil dhe borde të ndërmarrjeve publike, na ka shërbyer që ky proces të jetë kredibil dhe i paanshëm”, ka thënë Haradinaj.

“Me ambasadën britanike kemi punuar së bashku për dy vite për fuqizimin e qeverisjes së mirë, duke konsoliduar transparencën dhe llogaridhënien në institucionet publike”.

“Në konferencën vjetore të Projektit të Ambasadës Britanike për procesin e rekrutimit të pozitave të larta drejtuese, theksova se kemi ende shumë sfida, por do të vazhdojmë me përkushtim në evitimin e tendencave të politizimit të rekrutimit, që të vendoset etika e pushtetit, profesionalizmi dhe meritokracia”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...