Haradinaj: Në emër të Qeverisë, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj Sllobodan Petroviq - Bota Sot
Haradinaj: Në emër të Qeverisë, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj Sllobodan Petroviq

Aktuale

Haradinaj: Në emër të Qeverisë, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj Sllobodan Petroviq

Nga: Z.B. Më: 20 mars 2019 Në ora: 12:48
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas sulmit të deputetit të Kuvendit të Kosvës, Sllobodan Petroviq, përcjell “Bota sot”.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, në emër të Qeverisë së Kosovës, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj deputetit të Kuvendit, Sllobodan Petroviq.


Postimi i plotë:

Në emër të Qeverisë së Kosovës, dënoj ashpër sulmin verbal dhe fizik ndaj deputetit të Kuvendit, Sllobodan Petroviq. I papranueshëm çfarëdo sulmi që cenon mendimin e lirë dhe bindjet politike të kujtdo qoftë. Ftoj organet e hetuesisë që të zbardhin rrethanat dhe sulmuesit të marrin dënimin e merituar.RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...