Haradinaj: Sllovakia është model suksesi në zhvillimin ekonomik - Bota Sot
Haradinaj: Sllovakia është model suksesi në zhvillimin ekonomik

Aktuale

Haradinaj: Sllovakia është model suksesi në zhvillimin ekonomik

Më: 20 mars 2019 Në ora: 13:53
Kostulnik dhe Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim njohës me shefin e ri të Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë në Kosovë, Ratislav Kostulnik.

Siç njofton kryeministri në Facebook, ata kanë bashkëbiseduar për avancimin e partneritetit të gjithanshëm, veçmas në bashkëpunimin ekonomik.

“Institucionet e Kosovës janë të interesuara që të vazhdojnë bashkëpunimin me Sllovakinë, në të gjitha fushat e interesit të përbashkët”, shkruan Haradinaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...