Mustafa: Është herët të flasim për kryetarin e ardhshëm të LDK-së, duhet të kemi dy apo më shumë kandidat - Bota Sot
Mustafa: Është herët të flasim për kryetarin e ardhshëm të LDK-së, duhet të kemi dy apo më shumë kandidat

Aktuale

Mustafa: Është herët të flasim për kryetarin e ardhshëm të LDK-së, duhet të kemi dy apo më shumë kandidat

Më: 20 mars 2019 Në ora: 16:19
Isa Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se LDK-në e presin zgjedhjet e brendshme, ku ka thënë se kemi unitet të brendshëm dhe se nuk do të kenë mundësi askush nga jashtë ta dëmtoj atë.

“Momentalishtë e kemi besimin më të madhë të qytetarëve aktualishtë ku me këtë rastë nuk duhet ta keqpërdorim dhe duhet të tregohemi më seriozë në raport me problemet e qytetarëve”, ka thënë Mustafa.

Ai më tutje ka shtuar se do të tendojnë të zgjedhin personat përgjegjës për ballafaqimin me të gjitha problemet e qytetarëve.

“Gjatë zgjedhjeve të brendshme nëpër degë e nëndegë, do të tentojmë të gjejmë njerëz përgjegjës dhe të përgatitur për tu ballafaquar me problemet ekonomike, luftës kundër krimit, anëtarësimit në BE etj”.

“Duam të kemi në krye të degëve më shumë gra e të rinjë. Do të ketë mundësi secili të votohet për kryetarë të LDK-së. Gjithmonë zgjedhjet e LDK kanë qenë transparente dhe demokratike. Edhe kësaj herë do të jetë gjithcka demokratike, shpresojmë të kemi dy e më tepër kandidat, e pastaj me vota të mbyllura apo të fshehta të zgjidhet kryetari I ardhshëm I LDK-së”, ka thënë ndërë të tjera Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...