Ministri i Jashtëm i Malit të Zi viziton Kosovën - Bota Sot
Ministri i Jashtëm i Malit të Zi viziton Kosovën

Aktuale

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi viziton Kosovën

Më: 20 mars 2019 Në ora: 20:01
Behgjet Pacolli

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, do të jetë nikoqir i homologut të tij nga Mali i Zi, Srdjan Darmanoviq, i cili do të qëndrojë për vizitë zyrtare në vendin tonë sot dhe nesër.

Kryediplomati malazez, do të fillojë vizitën si mysafir i homologut të tij kosovar, Pacolli, me një darkë pune, që do të mbahet në rezidencën tij. 

Në ndërkohë, takimet zyrtare do të mbahen nesër, në ambientet e Ministrisë së Punëve të Jashtme: 

Agjenda:

08:50 - Arritja e delegacionit në Ministrinë e Punëve të Jashtme; 

09:00 – Takimi mes dy ministrave; 

09:15 – Takimi në mes delegacioneve zyrtare; 

09:50 – Ceremonia e nënshkrimit; 

10:00 – Konferenca e përbashkët për media e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Jashtëm, Pacolli dhe ministrit të Jashtëm të Malit të Zi, Darmanoviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...