Ministri i Jashtëm i Malit të Zi po qëndron në Prishtinë - Bota Sot
Ministri i Jashtëm i Malit të Zi po qëndron në Prishtinë

Aktuale

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi po qëndron në Prishtinë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 06:55
Srdjan Darmanoviq dhe Behgjet Pacolli

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srdjan Darmanoviq, po qëndron në vizitë zyrtare në Prishtinë.

Darmanoviq ka ardhur një ditë më parë në Prishtinë, ku ka qenë nikoqir i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli. 

Pacolli dhe Darmanoviq do të zhvillojnë sot takime zyrtare në ambientet e Ministrisë së Punëve të Jashtme: 

Agjenda:

08:50 - Arritja e delegacionit në Ministrinë e Punëve të Jashtme; 

09:00 – Takimi mes dy ministrave; 

09:15 – Takimi në mes delegacioneve zyrtare; 

09:50 – Ceremonia e nënshkrimit; 

10:00 – Konferenca e përbashkët për media e Zëvendëskryeministrit të Parë dhe Ministrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli dhe ministrit të Jashtëm të Malit të Zi, Srdjan Darmanoviq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...