Petrit Selimi e quan ‘Premtim Bosh’ Mogherinin - Bota Sot
Petrit Selimi e quan ‘Premtim Bosh’ Mogherinin

Aktuale

Petrit Selimi e quan ‘Premtim Bosh’ Mogherinin

Më: 21 mars 2019 Në ora: 20:43
Petrit Selimi

Një vit pas ratifikimit të demarkacionit, që përbënte kushtin e fundit për liberalizim të vizave, Kosova ende nuk e ka liberalizimin e vizave.

“Lajme të mira nga Prishtina: Ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi. Kosova po shkon drejt liberalizimit të vizave”, kishte shkruar ajo.

Ndërsa Petrit Selimi i ka quajtur premtime bosh, deklaratat e Mogherinit.

“E dashura Premtim Bosh, gëzuar përvjetorin. Shpresoj të harrohesh shpejt në luginën e ëndrrave të thyera, pritjeve të gjata për liberalizim të vizave dhe izolim të plotë, të ftohtë dhe të pangopur. I juaji, në një qosh!”, ka shkruar Selimi në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...