E humbi veshkën, intervistohet nga Specialja - Bota Sot
E humbi veshkën, intervistohet nga Specialja

Aktuale

E humbi veshkën, intervistohet nga Specialja

Më: 21 mars 2019 Në ora: 20:59
Gjykata Speciale

Një ushtar i UÇK-së u plagos në luftë dhe e humbi veshkën.

Për këtë që i ndodhi, ai u intervistua për dy ditë nga hetuesit e Hagës në selinë e EULEX-it në Prishtinë.

Interesimi i hetuesve të Hagës për këtë përvojë të tij, sipas ish-luftëtarit, ishte pjesa më e rëndë e intervistës.

Kjo, pasi sipas tij, jo që nuk pati asgjë ilegale, por që edhe iu kthye kujtimi kur e humbi një organ vital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...