Tomë Gashi tregon se a do të ekstradohet Albert Veliu nga Belgjika - Bota Sot
Tomë Gashi tregon se a do të ekstradohet Albert Veliu nga Belgjika

Aktuale

Tomë Gashi tregon se a do të ekstradohet Albert Veliu nga Belgjika

Nga: A.M. Më: 23 mars 2019 Në ora: 13:38
Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se klientit të tij Albert Veliu i njohur si Bable nuk do të ekstradohet në Shqipëri.

Këtë njoftim Gashi e ka bërë përmes një postimi në Facebook, ku përveç tjerash, ka shkruar se Veliut dhe familjes së tij i është garantuar azili politik i përkohshëm deri vendosjen definitive në Belgjikë.               

Postimi i plotë:

Autoritet kompetente te Blegjikes kan refuzuar kerkesen e autoriteteve te Shqiperis per extradinimin e Albert Veliut i njohur si Bable per extradimine tij ne Shqiperi per tu perballur me Akuzat e Prokurorise se Krimeve te renda te Tiranes .Pas skandalit te arrestimit te tij ne Kosove edhe pse kishte stausin e azilkerkuesit aj u largua per ne Belgjike. Atij dhe familjes se tije i eshte garantuar azili politik i perkoheshem deri vendosjen definitive ne Belgjike.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...