Thaçi merr një goditje të fort, ish-agjenti i SHIK-ut ia përmend një nga një keqpërdorimet - Bota Sot
Thaçi merr një goditje të fort, ish-agjenti i SHIK-ut ia përmend një nga një keqpërdorimet

Aktuale

Thaçi merr një goditje të fort, ish-agjenti i SHIK-ut ia përmend një nga një keqpërdorimet

Nga: N.H Më: 23 mars 2019 Në ora: 17:31
Hashim Thaçi

Ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari përmes një postimi në Facebook, ka reaguar lidhur me deklaratën e të parit të vendit, Hashim Thaçi, pasi tha se UÇK-ja në tokë dhe NATO në ajër kapitulluan Millosheviqin.

Miftari shprehet se, “me sabotorët e profiterat dhe përçarësit e luftës si ju që UÇK-në e keqpërdorët për të fituar para e pushtet për vete, duke i vjedhur të gjitha fondet e luftës dhe duke e përçarë luftën e shenjtë të UÇK-së, e cila ishte e ç‘organizuar dhe e pa armatosur”.

Ai konsideron se Thaçi do ta sillte në gjunjë edhe ushtrinë e Amerikës si dhe do ta bankrotonte po ta kishin nën komandë që ta vidhnin e keqpërdornin sikur që vepruan me UÇK-në.

Ja shkrimi i tij pa ndërhyrje:

Hashim Thaçi: UÇK-ja në tokë dhe NATO në ajër kapitulluan Millosheviqin.!
..........
O presidenti i pakicave dhe shantazheve me hajna si ju me sabotorët e profiterat dhe përçarësit e luftës si ju që UÇK-në e keqpërdorët për të fituar para e pushtet për vete, duke i vjedhur të gjitha fondet e luftës dhe duke e përçarë luftën e shenjtë të UÇK-së, e cila ishte e ç ‘organizuar dhe e pa armatosur. UÇK nuk ishte as në tok as në qiell o genjeshtar .
Ju do ta sillnit në gjunjë edhe ushtrinë e Amerikës,do ta bankrotonit po ta kishin nën komandë që ta vidhnit e keqpërdornit sikur që ja bëtë UÇK-së,me hajna e tradhtar sikur ju nuk mbahet ni kotec i pulave e jo më një ushtri qlirimtate qe e lat rrugve e tradhtuat edhe luften edhe ushtart e luftes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...