Deputetët s’besojnë se këtë vit do arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi - Bota Sot
Deputetët s’besojnë se këtë vit do arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Aktuale

Deputetët s’besojnë se këtë vit do arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

Më: 23 mars 2019 Në ora: 23:33
Foto ilustrim

Dialogu Kosovë-Serbi ka stagnuar që nga vendosja e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe.

Bisedimet Kosovë – Serbi edhe më tej janë në fazën pezull. Nuk dihet se kur do të rifillojnë këto bisedime.

Të dy palët nuk lëvizin nga qëndrimet e tyre tashmë të njohura. Ndër deputetë, edhe të pushtetit, edhe të opozitës, ka pikëpamje se është pak e besueshme se gjatë këtij viti mund të arrihet marrëveshje përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...