A do të merret sot vendimi i shumëpritur nga qeveria Haradinaj? - Bota Sot
A do të merret sot vendimi i shumëpritur nga qeveria Haradinaj?

Aktuale

A do të merret sot vendimi i shumëpritur nga qeveria Haradinaj?

Më: 26 mars 2019 Në ora: 09:05
Qeveria Haradinaj

Ekzekutivi i Republikës sot do të mbajë mbledhjen e radhës. Qeveria e Kosovës, me fillim prej orës 14:00 sot do të mbajë mbledhjen e radhës.

Sipas njoftimit, kjo mbledhje e cila do të udhëhiqet nga kryeministri Ramush Haradinaj, është mbledhje e rregullt.

Përpos njoftimit që do të mbahet mbledhja, Qeveria nuk ka bërë publike pikat e rendit të ditës.

Ndryshe, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar para disa ditësh se në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovë do të shfuqizohet ligji ekzistues i Lojërave të Fatit.

Haradinaj kishte shkruan se me ligjin e ri do të ndalohen Lojërat e Fatit në Kosovë. “Të nderuar qytetarë,

Për Mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, Zyra e Kryeministrit ka përgatitur ligjin, i cili do të shfuqizojë ligjin ekzistues dhe do të ndalojë lojërat e fatit” thuhet në njoftim.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...